STUDIUJ W MIĘDZYNARODOWYM TOWARZYSTWIE!

Od roku 2019/2020 prowadzimy, w ramach jednego cyklu, studia patrologii łączone, polsko-angielskie, z uwagi na kilku afrykańskich doktorantów studiujących patrologię. Więcej zob. w zakładce STUDENCI I STUDIA.


Audiokonferencja nt. Post w nauczaniu Ojców Kościoła

Katedra Teologii Patrystycznej zorganizowała audiokonferencję patrystyczną pt. Post w nauczaniu ojców Kościoła, która odbyła się w studio radiowym UKSW 9 marca 2019 roku.


Międzynarodowa audiokonferencja patrystyczna nt. Myśli ascetycznej św. Marka Eremity

Nasza Katedra przeprowadziła międzynarodową audiokonferencję patrystyczną pt. Myśl teologiczna św. Marka Eremity (V w.) w studio radiowym UKSW na Dewajtis 5, w dn. 20 czerwca 2018 roku. Pobierz jej plan. Archiwalne nagranie konferencji jest dostępne tutaj.


Mędzynarodowa telekonfererencja o miłości własnej (filautia) w nauce pisarzy greckich

Katedra Teologii Patrystycznej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kard. St. Wyszyńskiego w Warszawie przeprowadziła 20 czerwca 2017 r. międzynarodową telekonferencję patrystyczną pt. Miłość własna (filautía) w nauce starożytnych pisarzy greckich. Szczegóły konferencji zob. na plakacie. Konferencję można wysłuchać w pliku archiwalnym audio.


Sympozjum pt. Chrzest Polski a konwersja innych narodów

1050. rocznica chrztu Polski skłania do szerszego spojrzenia: Jak postrzegać chrzest Mieszka I na tle podobnych wydarzeń w wiekach wcześniejszych i późniejszych? Jak postrzegać pierwszą ewangelizację naszych protoplastów na tle konwersji innych?  Katedra Teologii Patrystycznej, Katedra Historii Kościoła oraz Katedra Misjologii WT UKSW zorganizowały sympozjum pt. Chrzest Polski a konwersja innych narodów, które odbyło się w dn. 11/12 maja 2016 roku. Zob.


Sympozjum o św. Nicetasie z Remezjany 7 maja 2015 r.

 W dniu 7 maja 2015 r. odbyło się na Wydziale Teologicznym UKSW sympozjum poświęcone nauce św. Nicetasa, biskupa Remezjany (335-414). Minione 1600 lat od jego śmierci jest okazją do zapoznania się z nieznaną polskiemu czytelnikowi teologiczną twórczością pisarza. Wygłoszono kilkanaście referatów na temat wybranych wątków myśli biskupa Dacji oraz kontekstu pastoralnego jego działalności. Planujemy edycję jego pism w Wydawnictwie "M", w serii "Biblioteka Ojców Kościoła". Zdjęcia z sympozjum zob. Galeria.


Ukazał się pierwszy zeszyt E-Patrologos

W styczniu 2015 r. opublikowaliśmy na naszej stronie pierwszy zeszyt internetowego kwartalnika E-Patrologos. Zob. zakładka pod tymże tytułem. Zapraszamy do zapoznania się z manifestem redakcyjnym i przejrzenia zeszytu.


Sympozjum o Bazylim z Ancyry

Katedra Teologii Patrystycznej WT UKSW zorganizowała w dn. 14 maja 2014 konferencję pt. CHRYSTUS JAKO SYN BOŻY W SPORACH IV WIEKU. DOGMAT Z PERSPEKTYWY BAZYLEGO Z ANCYRY.
Szczegółowa tematyka wystąpień:

 


Witamy na naszej stronie!

Od lipca 2014 r. Katedra Teologii Patrystycznej na Wydziale Teologicznym UKSW ma swoją stronę. Będziemy na niej zamieszczać informacje dotyczące pracy naukowej i dydaktycznej katedry. Będziemy też publikować zeszyty nowo powstałego czasopisma E-PATROLOGOS. Zapraszamy do odwiedzania strony.


Studia doktoranckie z patrologii

Od października 2014 r. na Wydziale Teologicznym UKSW prowadzone są studia doktoranckie z patrologii. Więcej informacji na naszej stronie pod STUDENCI I STUDIA.

UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015
Informacja o ciasteczkach

stat4u